Bellitkaa Blog

Kuchnia

KSIĄŻKA: Elżbieta Adamska – Kuchnia polska

05/12/2011, Bellitkaa, 3 komentarze
Szczerze powiedziawszy, miało być coś innego, bardziej kosmetycznego. Chciałam do Was napisać kilka słów i dzisiaj chyba jedynym sensownym tematem dla mnie będzie książka, którą kupiłam dzisiaj w Realu za całe 6,99zł : Elżbieta Adamska – Kuchnia polska. Długo szukałam książki kucharskiej, ale takiej z daniami, które można wykonać mając w większości wszystkie składniki w domu. Jednym słowem dania proste, smaczne, takie, których przygotowanie nie zajmie nam całego dnia ;)
Na rynku jest wiele książek kucharskich, ale niektóre jak otwieram, to nie wiem o co w nich nawet chodzi albo ceny skutecznie mnie zniechęcają. No nie ukrywam, gotować potrafię, ale nie na takim poziomie, by zaskakiwać swoimi umiejętnościami. Może z biegiem czasu się to zmieni, bo lata lecą i się człowiek uczy, ale póki co jest jak jest.
Humor dzisiaj podły okropnie. Jeżeli kogoś nie interesuje dlaczego to od razu zapraszam do zdjęć poniżej. Wracając do mojego humoru… Niby nic się nie stało, co mogłoby dotyczyć mnie, nie macie się o co martwić. Dowiedziałam się dzisiaj o pewnym zdarzeniu, mianowicie chodzi mi o tragedię, jaka stała się jakieś 30 km od mojego rodzinnego domu. Jest o tym głośno w telewizji, w radiach, może słyszałyście. Chodzi mi tutaj o: TO OKRUCIEŃSTWO! Czasem człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, jacy ludzie go otaczają. Smutne, ale prawdziwe. Powiedzcie mi, bo może Wy rozumiecie, jak bardzo złym trzeba być człowiekiem, by popełnić taką zbrodnię. Cały dzień ta myśl zaprząta mi głowę, jakoś nie potrafię się opamiętać. Jak sobie pomyślę, co te dzieciaki muszą przeżywać teraz, nie wyobrażam sobie… Ba, jakie dzieciaki, 14, 15 lat…
Wracając do książki, załączę Wam zdjęcia spisu treści oraz porad na samym początku. Zobaczcie same, jakie fajne przepisy się tam znajdują. Co najlepsze, przecież z tego wszystkiego mogą powstać takie kombinacje smaków że głowa mała!
PC050033 PC050035 PC050001 PC050003 PC050004 PC050005 PC050007 PC050008 PC050009 PC050010 PC050011Być może ktoś szuka fajnej książki kucharskiej, ja już tylko po przejrzeniu jej serdecznie polecam. Tym bardziej, że kupiłam za śmieszne pieniądze. Zresztą, same widzicie jak ładnie wygląda spis treści :)

Tymczasem biorę wygraną kulę do kąpieli i idę do wanny, może choć trochę to przygnębienie mnie opuści.

Pozdrawiam!

Back to top