Bellitkaa Blog

Uroda

Alterra – szampon dodający objętości Papaja i Bambus

09/04/2012, Bellitkaa, 40 komentarzy
Święta świętami, ale może ktoś chce poczytać w przerwie od tych wszystkich smakołyków? Jeśli tak to ja zapraszam!
 Miałam już szampon i odżywkę Alterry, ale z pszenicą. Nie do końca mi pasowały te produkty, ale pełna nadziei kupiłam ponownie szampon tej firmy. Tym razem wybrałam wersję do włosów delikatnych i pozbawionych witalności. Producent w tym wypadku obiecuje objętość. Jak się ma etykieta do rzeczywistości?
P3060094
Szampon jest tani, drogeryjny, a o dobrym składzie. Z racji tego, że zaczynam nieśmiałymi krokami olejować swoje włosy to dużo czytam na ten temat i dziewczyny polecają te szampony do zmywania olejów.
P3060095
Ja tego szamponu nie używam codziennie, tylko właśnie jak nakładam olej na włosy. Dzięki niemu nie mam później tłustych włosów. Radzi sobie bardzo dobrze z olejem. Ma przyjemny zapach i korzystny skład, co mnie cieszy jeszcze bardziej. Dla mnie wielkim minusem jest to, że po użyciu tego szamponu mam jeden wielki kołtun na głowie. Czasem nawet odżywka nie pomaga. Jest to ewidentnie wina szamponu. Nigdy nic mi tak nie plątało włosów jak szampony z Alterry. Z drugiej strony wiem, że to właśnie dzięki niemu nie mam problemu ze zmyciem oleju z włosów i nie przetłuszczają mi się tak szybko włosy.
Szampon ma galaretkowatą konsystencję, przezroczystą, ale lekko zabarwioną na żółto. Po użyciu jak już mówiłam włosy są jednym kołtunem, trochę sianowate. Lekko się błyszczą, ale nie wiem czy jest to dzięki niemu czy dzięki olejom, bo kondycja moich włosów ostatnio bardzo się poprawiła. Nie mogę jednak potwierdzić obietnic producenta o większej objętości, ja nic takiego nie zauważyłam. Jak dla mnie jest mało wydajny. Pieni się nawet dobrze. Moja opinia o tych szamponach już się chyba nie zmieni, ale sobie radzą z olejami, a to był powód dla którego kupiłam ten szampon.
Jakie są Wasze odczucia na temat tych szamponów? Wiele z Was pewnie je chociaż próbowało, podzielcie się opinią ;)

Pozdrawiam jeszcze świątecznie, Izabela :)

Back to top