Bellitkaa Blog

Kuchnia

Błyskawiczna sałatka z wędzonym łososiem

15/10/2014, Bellitkaa, 3 komentarze

Sałatki goszczą u mnie dosyć często, a że teraz mieszkam 10 minut piechotą od brzegu Morza Północnego, to i pysznych ryb mam tu pod dostatkiem. Łosoś jest jedną z najpopularniejszych ryb tego regionu, z czego ogromnie się cieszę. Powoli opanowuję różne techniki przyrządzania poszczególnych odmian, tak, by nie było na stole monotonnie i jednocześnie smacznie. Od stycznia miałam okazję zapoznać się z niejednym przepisem na danie z rybą, ale dzisiaj pokażę Wam, jak w kilka minut stworzyć smaczną sałatkę z wędzonym łososiem.

Do przyrządzenia tej sałatki będziesz potrzebować:

  • 200 g wędzonego łososia
  • sałata rzymska/lodowa
  • pół puszki kukurydzy
  • 3 garści makaronu farfalle
  • pieprz, majonez

Makaron należy wcześniej ugotować zgodnie z zaleceniami z opakowania w osolonej wodzie i należy uważać, by się nie rozgotował, bo inaczej nieładnie będzie się rozpadał. Sałatę należy umyć i porwać bądź pokroić, wrzucić do miski, dołożyć do tego wystudzony, przepłukany zimną wodą makaron i kukurydzę. Wędzonego łososia rozdrobnić na mniejsze kawałki, wymieszać z resztą. Jeśli chodzi o majonez to wystarczy go tylko tyle, aby sałatka nie była sucha, więc wedle uznania. Podobnie jeśli chodzi o przyprawy. Ja, metodą prób i błędów, używam tylko pieprzu. Tak nam smakuje najbardziej.

Sałatka jest idealną propozycją na zrobienia szybkiego lunchu do pracy, świetnie smakuje z ciepłym tostem, dokładnie jak na zdjęciu poniżej.

Smacznego!

sałatka z wędzonym łososiem

 

 

Back to top