Bellitkaa Blog

Uroda

Jak dobrać podkład do cery?

08/08/2016, Bellitkaa, 22 komentarze
jak dobrać podkład do cery porada marki rimmel

Każda z nas przerabia ten temat regularnie. Kiedy skończy się ten ulubiony to zastanawiamy się jak dobrać podkład do cery, aby było idealnie. Wiadomo, że kolor to dużo, ale nie wszystko. Jeśli natomiast skupimy się na samych walorach kosmetyku zapominając o dobrym, pasującym do nas odcieniu to również możemy być nieco zawiedzione. Najlepiej jest połączyć te dwie cechy i znaleźć podkład o idealnych właściwościach oraz super kolorze. Jak to zrobić?

Jak dobrać podkład do swojej karnacji?

Skóra o ciepłej tonacji rządzi się nieco innymi prawami niż skóra o chłodnej tonacji. Trzeba umieć to rozróżnić, aby wybrać współgrające z typem urody kosmetyki. Przydaje się to też do ubrań. Ja dawno temu miałam wykonywaną analizę kolorystyczną, w której wyszło, że jestem chłodną wiosną i nawet mam pamiątkowe zdjęcie. Jak na złość, akurat w letnich kolorach, ale to nic!

Skóra o ciepłej tonacji ma żółty odcień, a osoby z takim kolorytem opalają się szybko i od razu na oliwkowo czy brązowo. Takim osobom pasują złote dodatki, czerwień na ustach i dobrze się czują w czerwonych, pomarańczowych, żółtych czy beżowych ubraniach. Do tej karnacji wybieraj żółte podkłady.

Skóra o zimnej tonacji charakteryzuje się nutką różowych tonów, a posiadaczki tego typu cery opalają się bardzo wolno. Kolory ubrań takie jak niebieski, fioletowy i różowy to idealny zestaw, a dodatki w odcieniu srebra pasują najbardziej.  Przy tym typie cery zdecyduj się na nieco bardziej różowy odcień podkładu.

945449_389591964489846_961924107_n-e1394907961393_wm

Jak dobrać podkład do cery? Wybór idealnego odcienia podkładu

Jakoś tak się dziwnie przyjęło, że najwygodniej nam próbować sobie podkład na dłoni, ale musisz pamiętać, że to nie jest miarodajne. Weź lusterko i zobacz jak bardzo dłoń różni się kolorytem od twarzy i szyi, będziesz zaskoczona! To często popełniany błąd i ja sama do dzisiaj lubię patrzeć na podkłady właśnie rozcierając je na dłoni. Nie robię tego jednak solo, zaraz po takim eksperymencie przenoszę podkład na żuchwę i kawałek szyi. To właśnie to jest idealne miejsce na wybór odpowiedniego odcienia. Dzięki temu unikniemy efektu maski, rozczarowania i rozżalenia, że znowu pieniądze są wyrzucone w błoto, bo kolor nie pasuje.

dobieranie podkładu

Wybór idealnego typu podkładu do typu cery

Jaki podkład do cery suchej a jaki do mieszanej i tłustej?

Każda z nas ma inną skórę, dlatego to, co sprawdza się u mnie czy u Twojej koleżanki, dla Ciebie może być totalną porażką. Musisz pamiętać, że podkład to nie tylko kolor i jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej czy mieszanej to będziesz bardziej zadowolona z podkładu matującego aniżeli z nawilżającego. To działa również w drugą stronę i jeśli masz cerę suchą to zadbaj o to, by Twój podkład posiadał jakieś właściwości nawilżające czy miał bardziej płynną konsystencję. To ważne, abyś przez cały dzień czuła się komfortowo i nie martwiła o to, jak Twój podkład będzie wyglądał na Tobie po kilku godzinach.

jak dobrać podkład do cery

Nie popełniaj tych błędów!

Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić Panie w drogerii o jakieś próbki. Nie kupuj podkładów (szczególnie tych z wyższej półki) bez przetestowania ich sobie samej w domu, w dziennym świetle. Tylko wtedy będziesz miała pewność, że dobrze wydajesz pieniądze.

Każdy podkład trzeba umiejętnie rozblendować. Do tego przyda Ci się pędzel do podkładu czy jakaś gąbeczka. Na rynku jest teraz ogromny wybór tego typu produktów, więc eksperymentuj do woli! Pamiętaj też o tym, że nie każde akcesorium sprawdzi się z każdym podkładem. Czasem jest tak, że dany podkład pięknie wygląda nałożony gąbeczką czy palcami, ale już strasznie smuży podczas nakładania pędzlem. Warto próbować i nie przekreślać podkładu po jednym użyciu.

Staraj się unikać kupowania podkładu w ciemno przez internet tylko dlatego, że jest promocja. Wybierz się najpierw do sklepu. porozmawiaj z ekspedientką i powtórzę się, poproś o próbki.

jak dobrać podkład do cery rimmel

Porównanie dwóch kompletnie różnych podkładów

Na poniższym zdjęciu zobaczyć można dwa kompletnie różne podkłady z jednej marki. Po lewej stronie mam nałożony podkład Rimmel Stay Matte a po prawej rónież Rimmel, ale już seria Lasting Finish 25Hr. Po samej konsystencji można zauważyć, że Stay Matte to treściwszy podkład, który lepiej się sprawdzi u osób z nieco bardziej tłustą cerą, a Lasting Finish 25Hr zawiera dodatkowe serum, które będzie idealne dla cery suchej. Dwa totalnie różne produkty, jeden ma bardziej zbitą konsystencję, a drugi bardziej wodnistą. Obydwa są dobrze kryjące. Obydwa się dobrze spisują, ale z każdym pracuje się nieco inaczej. To właśnie dla naszego komfortu.

jak dobrać podkład do cery swatch

jak dobrać podkład do cery opinia

jak dobrać podkład do cery mieszanej

 

Back to top