Bellitkaa Blog

Lifestyle

Little Hotties czyli mini woski zapachowe

23/06/2013, Bellitkaa, 23 komentarze
Ostatnio aromatella z wielkim hukiem wprowadziła do swojej oferty Little Hotties czyli mini woski zapachowe, które to od razu zainteresowały sporą część osób lubiących takie bajery. Czy to konkurencja dla wszędzie obecnych Yankee Candle? Miałam okazję to już sprawdzić i spieszę Wam donieść o własnych wrażeniach. Ale może zacznijmy od tego…
Jak używać Little Hotties?
Umieść 2-4 mini woski w kominku (podgrzewaczu) zapachowym, a pod spód wstaw świeczkę typu tealight. Nie dodawaj wody! Gdy woski rozpuszczą się i połączą, wytworzą unikalny aromat, który wypełni Twój dom.
Każda kombinacja kilku wosków będzie roztaczać bardzo intensywny aromat nawet przez 7-9 godzin! Nie zdziw się także, gdy Twój dom będzie pachniał jeszcze długo po zgaszeniu kominka :)
 
Miałam okazję sprawdzić trzy kompozycje, o których Wam teraz opowiem.
 
The Orangery – Oranżeria
page1
Cytrusowa zamieć + Kwiecisty trawnik + Bergamot + Słodkie Naranji = oranżeria

To był pierwszy zapach, który sprawdziłam. Od razu zwrócił na siebie uwagę ze względu na dwie gwiazdki, które wchodzą w skład tej kompozycji. Bardzo szybko się rozpuszczają te woski od razu uwalniając woń. Na początku trochę byłam rozczarowana, ponieważ przyzwyczajona do granulek spodziewałam się od początku bardzo intensywnego zapachu. Było jednak inaczej. Na intensywny zapach, który wypełniał całe pomieszczenie, nie tylko 1m od kominka, przyszło czekać jakieś 15 minut. Później było już tylko lepiej. Owszem, nie można w tym wypadku spodziewać się, że zapach zawładnie 60m mieszkaniem, ale jedno pomieszczenie jest przepełnione zapachem przez kilka godzin. Oranżeria jest mieszanką cytrusów i kwiatów. Spodziewałam się większej ilości cytrusowego zapachu, ale bardziej wyczuwalne są tutaj kwiaty.  Zapach jest jak dla mnie za bardzo kwiatowy, wolę bardziej orzeźwiające kompozycje o tej porze roku. Nie mogę mieć jednak o to pretensji, bo przecież zapach pochodzi z serii kwiatowych fantazji.

Tropical Fruit Smoothie – Smoothie z owoców tropikalnych
page11

Marakuja + Tropikalne piaski + Truskawka

Owocowe zapachy to jest to, co lubię o tej porze roku. Smoothie z tropikalnych owoców towarzyszył mi w dniu, kiedy skończyłam pisać swoją pracę magisterską, więc na pewno dobrze mi się będzie kojarzył. A ja chętnie do niego wrócę. W moim odczuciu jest zapachem bardziej intensywnym niż wspomniana wyżej Oranżeria. Utrzymał się przez kilka godzin, to bardzo intensywny zapach. Mocno wyczuwalne nuty truskawek nadają tej woni smakowitego wydźwięku. Nie jest przytłaczający, a właśnie bardzo owocowy i smaczny. Bardzo mi się podobał!

Paradise – Raj

page111

Słodkie Naranji + Grejpfrut + Tropikalne Piaski + Marakuja

Mój faworyt! Bardzo ciepły, otulający wakacjami zapach. Dosyć słodki, gdzie na pierwszy plan wyraźnie wybija się marakuja i grejpfrut. Nie jest za mocny, a właśnie idealnie wyważony. Chętnie wrócę do tej kompozycji, ponieważ lato dopiero się zaczęło, a ja już tęsknię za tą wonią. Spalanie w tym przypadku to długość wypalenia się tealighta. Na pewno polecam wszystkim, którzy są fanami owocowych, ale nie kwaśnych zapachów.

Mamy możliwość skomponowania własnego zapachu bądź skorzystania ze ściągi, która zdecydowanie ułatwia sprawę, poniżej podam przykładowe kompozycje, ale pełną listę z bardziej wymyślnymi kompozycjami zapachów można znaleźć w tym spisie.
1. OWOCOWE
Marakuja + Jabłko + Żurawina = bomba multiwitaminowa
Grejpfrut + Słodkie Naranji + Cytrusowa zamieć + Cytryna = cytrusowy poranek
Marakuja + Tropikalne Piaski + Truskawka = smoothie z owoców tropikalnych
2. KWIATOWE FANTAZJE
Magnolia + Kwiecisty trawnik + Zroszone Róże = trawnik po letnim deszczu
Cytrusowa zamieć + Kwiecisty trawnik + Bergamot + Słodkie Naranji = oranżeria
Cytryna + Kwiat pomarańczy + Cytrusowa zamieć + Świeże Figi = świeżość Toskanii
3. ŚWIEŻE
Świeżość bawełny + Na Fali + Fale oceanu = morska świeżość
Na Fali + Mięta + Fale oceanu = wielki błękit
Kwiecisty trawnik + Kwiatowy + Na Fali = wiosna
4. DLA SMAKOSZY
Rabarbar z Maliną + Cynamon + Herbatniczki = rabarbarowy placek z kruszonką
Wiśniowe Pocałunki + Herbatniczki + Trufla z Białej Czekolady = ciasto z czereśniami
Jabłko + Pierniczek + Cynamon + Herbatniczki = szarlotka na ciepło
5. STYL ŻYCIA
Cytryna + Delikatna Biała Herbata = herbata z cytryną
Trufla z Białej Czekolady + Poranna Kawa = chocochino
6. SEZONOWE
Tropikalne piaski + Świeże Figi = w pogoni za słońcem
Słodkie Naranji + Grejpfrut + Tropikalne piaski + Marakuja = raj
Pierniczek + Cytrusowa zamieć + Cynamon = pan pierniczek
Box po brzegi wypełniony tymi pysznościami kosztuje 34,90 zł i można go zamówić na stronie aromatella.pl. Kupiłyście już czy dopiero zamierzacie? :) A może w ogóle nie interesują Was tego typu zapachy do domu?

Back to top