Bellitkaa Blog

Uroda

Papajowy scrub od Fennel

04/02/2013, Bellitkaa, 32 komentarze
Bardzo się ucieszyłam, kiedy zobaczyłam papajowy scrub do ciała w przesyłce od Fennela. Scrub + papaja? To nie może się nie udać. Bardzo lubię w kosmetykach zapachy typu mango czy papaja, dodają mi energii i sprawiają, że człowiek się aż chce uśmiechnąć do samego siebie.
page OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mam mieszane uczucia co do tego kosmetyku.

Z jednej strony bardzo go polubiłam za właściwości. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o działanie, ładnie ściera martwy naskórek. Przy tym wszystkim nie ma problemów z podrażnieniem, nie jest za ostry, dlatego nie mam zaczerwienionej skóry po jego użyciu. Skóra pozostaje gładka i jędrna, łatwiej jej przyswoić nakładane potem masła czy balsamy. Konsystencja trochę dziwna, jak na mój gust za sucha, przez co wydaje się, jakbyśmy miały jakąś modelinę w ręku. Widać to też na zdjęciu, bardzo się zdziwiłam zaraz po otwarciu słoiczka, gdzie zobaczyłam „popękaną” taflę. Można go formować jak tylko się chce. No i tutaj pojawia się minus, ponieważ właśnie przez tą konsystencję kosmetyk jest bardzo niewydajny. Tak szczerze, to zużyłam go w ponad tydzień, miałam na 5 użyć… Trochę mało.
Zapach kosmetyku bardzo ładny, świeża papaja. Intensywnie pachnie zarówno w słoiczku jak i podczas użycia. Szkoda, że nie utrzymuje się jeszcze na ciele, ale nie mogę tego wymagać, bo od tego są już masła.
Pomimo parafiny w składzie nie ma uczucia standardowo występującego po niej. Ja się parafiny nie boję w peelingach, nie nakładam ich na twarz więc jak dla mnie może ona sobie być, dopóki nie pozostawia jakiejś nieprzyjemnej warstwy na skórze.
Peeling kosztuje około 29zł a jego dostępność można sprawdzić bezpośrednio na stronie Fennela, tam znajdziecie, gdzie można kupić. Stacjonarnie ja tych produktów nigdzie nie widziałam.
Ja już skusiłam się i kupiłam sobie peeling od nich o zapachu lodów truskawkowych, o mamooo… Ale to opowiem o nim za jakiś czas :) A Wy miałyście okazję używać jakichś kosmetyków marki Fennel? Zapachy  z tego co widzę mają boskie!

Back to top