Bellitkaa Blog

Lifestyle Uroda

Pokaż mi stopy, a powiem Ci, kim jesteś.

29/10/2014, Bellitkaa, 17 komentarzy

Wczorajsze wieczorne refleksje krążyły wokół stóp. Nie to, że mam jakieś ukryte żądze, ale po prostu wróciłam z fitnessu z mnóstwem spostrzeżeń. A co ja tam takiego widziałam? A no pełno pozornie zadbanych kobiet, poubieranych w śliczne, kolorowe i markowe ubrania, które zaraz po prysznicu (bądź bezpośrednio po ćwiczeniach) ciągną w stronę ogromnych luster, aby jak najprędzej wyjąć z kosmetyczki szanela i ufajdanym bjutiblenderem się wytapetować. I co z tego, że buzie niby piękne, jak podstawy dbania o siebie leżą.

Okej, może ja czegoś nie rozumiem, ale tylu paskudnych stóp to ja jeszcze na raz nie widziałam co na tych zajęciach się naoglądam. I nie ważne, czy to Szkotka, Japonka czy może Francuzka, pozornie piękne kobiety okazują się zaniedbane. Dookoła mnie zawsze fajne dziewczyny, pogodne, uśmiechnięte, z super ciałami. Tylko, no właśnie. Stopy.

Może i nie zawsze ma się czas, aby wykonać pełny pedicure, ale jak widzę okropnie popękane pięty, zrogowaciałą skórę zbierającą brud, nieobcięte paznokcie z jakimiś resztkami lakieru na końcach to mi po prostu niedobrze. No bo taki stan nie zrobi się w tydzień czy dwa.

Dlaczego tak jest, że stopy w większości przypadków traktowane są po macoszemu i przypomina się o nich jedynie w lecie bądź jak trzeba wyjechać na urlop? Mamy koniec października, a niektórzy zatrzymali się jakby w lipcu. Haloooo, pobudka, do roboty kobieto!

A teraz zdejmujemy wszystkie skarpety i sobie odpowiadamy na pytanie: kiedy ostatnio pielęgnowałam swoje stopy?

Jeśli nawet nie pamiętasz, to przejdź się po miskę z ciepłą wodą, wymocz te stópki, potem tarką zetrzyj niepotrzebny naskórek i wetrzyj w nie trochę kremu. Jeśli masz już trochę większy problem, to kilka takich sesji i zapewniam, że obejdzie się bez pedikiurzystki. Warto wybierać kremy z mocznikiem, peelingi, można też czasem pokusić się o złuszczające skarpetki. Ja ze swojej strony polecam kosmetyki Scholl czy Gehwol. Może nie za tanie, ale sprawdzone i godne zaufania.

Back to top