Bellitkaa Blog

Uroda

Porównanie 3 szamponów zwiększających objętość włosów

01/02/2016, Bellitkaa, 17 komentarzy

Jakiś czas temu kupiłam 3 szampony przeznaczone do włosów oklapniętych mające na celu zwiększenie objętości. Są to kosmetyki z tej średniej półki cenowej. W moim koszyku wylądowali reprezentanci trzech znanych marek. Mam tutaj szampon John Frieda, mam Lee Stafford oraz Charles Worthington. Postanowiłam je porównać, dlatego jeśli tylko masz problem z uzyskaniem fajnej objętości swoich włosów to jesteś w dobrym miejscu. Poniżej dowiesz się, który z nich warto kupić.

DSC01399_wm

DSC01401_wm

Wszystkie trzy mają wspólny mianownik, mianowicie opakowania. Są to miękkie tuby z klasycznym zatrzaskiem, mieszczące po 250 ml każda. Szata graficzna nawet w jednym klimacie, bo to tylko trochę napisów na kolorowych tłach. Wiem, wiem, miało być minimalistycznie. Z żadnym z nich nie miałam problemów, zatrzaski do samego końca pracowały jak należy. Mało to wszystko ważne, przejdźmy do konkretów.

DSC01405_wm

Na pierwszy rzut przedstawiam Wam mojego nowego ulubieńca, jakim jest Volume & Bounce Shampoo marki Charles Worthington. Jak to pachnie? A no jak najpyszniejszy cukierek, serio! Taki karmelek owocowy, bardzo słodki, dziewczęcy, mocno perfumowany. Produkt mocno oczyszcza włosy i pozostawia uczucie takiej porządnej czystości. Włosy są sypkie, wyglądają na zadbane i faktycznie nieco uniesione. Byłam trochę pod wrażeniem, bo początkowo to nie wierzyłam, że jakikolwiek z tego typu szamponów jest w stanie cokolwiek zdziałać na objętość włosów. Owszem, to podniesienie było widoczne przez resztę dnia, ale nie dotrwało dnia kolejnego. To i tak świetny rezultat, a w połączeniu z tym pięknym zapachem to mam zwyczajnie nowego ulubieńca.

DSC01410_wm

Teraz dla odmiany mam coś bez szału. Choć wiązałam z Lee Stafford największe nadzieje i jakoś tak intuicyjnie chciałam od razu całą serię kupić „bo to na pewno będzie dobre”, tak okazało się, że ten szampon jest nic ponad naciągane OK. Wiecie, umyć umyje, ale wydaje mi się, że nie do końca dobrze sprawdza się nawet w roli takiego dokładnego oczyszczacza. Tym samym przetłuszczanie się włosów było na porządku dziennym, kiedy go używałam. Pod koniec już starałam się używać na przemian z silnie oczyszczającym szamponem w kostce z Lush. Jakby tego było mało to ten produkt wcale szałowo nie pachnie. Powiedziałabym nawet, że trochę odrzucająco. Ma też problem z pienieniem się, a jednak to też dość ważne w przypadku takiego kosmetyku, szczególnie jak się ma długie włosy. Na pewno nikomu go nie polecę, szczególnie, że kosztuje ok 35 zł za 250 ml.

DSC01411_wm

John Frieda i jego Luxurious Volume Shampoo jest szamponem, który pachnie świeżo i owocowo. Dość dobrze się pieni, ładnie oczyszcza włosy i skórę głowy, jednak nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek spełnianiu obietnic producenta. Nie zauważyłam żadnego uniesienia, nawet zaraz po umyciu włosów. Do tego włosy po jego użyciu są takie dość sztywne i nie obejdzie się tu bez odżywki. Jest to gęsty szampon i dzięki temu bardziej wydajny od jego poprzedników, ale no niestety jak za tą cenę to tu fajerwerków nie ma. Zużyłam go oczywiście do ostatniej kropli, ale uważam, że to zwyklak.

DSC01412_wm

PODSUMOWANIE

Jeśli miałabym polecić coś z tej trójki to byłby to Charles Worthington, jednak nie jest on dostępny w Polsce w przeciwieństwie do jego dwóch pozostałych konkurentów. Ja do niego na pewno wrócę, bo świetnie pachnie i spełnia obietnice producenta. Lee Stafford i John Frieda nie są raczej godni uwagi i wyciągania z portfela takich kwot, jakie zostały ustalone na polski rynek.

DSC01414_wm

Dla zainteresowanych pokazuję tutaj również składy owych szamponów.

DSC01415_wm

DSC01416_wm

DSC01417_wm

Dajcie znać czy miałyście styczność z którymkolwiek z nich albo jeszcze lepiej: czy macie coś sprawdzonego na uzyskanie objętości włosów?


Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • charles worthington szampon opinie
  • CHARLES WORTHINGTON Dla blondynek
  • charles worthington szampon
  • KeraClean Volume Shampoo kupić
  • szampony charles worthington
Back to top