Bellitkaa Blog

Uroda

Termoloki – Babyliss Thermo-ceramic rollers MODEL 3034U/3035U

29/02/2012, Bellitkaa, 43 komentarze
Tak sobie pomyślałam, czemu by nie zrecenzować urządzeń do włosów. Mam kilka gadżetów, więc może zaprezentuję efekty, jakie można uzyskać dzięki ich pomocy i napiszę kilka słów o nich. Na pierwszy ogień może termoloki Babyliss Thermo-ceramic rollers MODEL 3034U/3035.
Niestety nie mam tekturowego opakowania wałków, ponieważ nie lubię się zagracać opakowaniami. Tak wyglądają same wałki:
P2210049Jest to bardzo proste urządzenie. Możemy je tylko włączyć/wyłączyć oraz ustawić temperaturę jaka nas interesuje. Najwyższa jest niepotrzebna, do uzyskania loków spokojnie wystarcza ustawić na połowie.
Zaawansowana technologia ceramicznych wałków pozwala na ich nagrzanie się do odpowiedniej temperatury w bardzo krótkim czasie, natomiast efekt jonizacji pozwala na uzyskanie efektu lśniących włosów. W skład zestawu wchodzi 8 dużych wałków, 6 średnich, 6 małych, 20 metalowych klipsów do mocowania wałków oraz 10 czarnych spinek. Możliwość ustawienia różnych temperatur grzania w zależności od rodzaju włosów, co zminimalizuje ryzyko zniszczenia włosów.Termoizolacyjna obudowa i uchwyty, chronią skórę przez poparzeniem. Urządzenie wyposażone jest w diodę informującą o gotowości do użycia wałków, które są różnych wielkości i pozwalają na idealne wykończenie fryzury (największe wałki do najdłuższych włosów). Wałki szybko odzyskują wysoką temperaturę po włożeniu ich do nagrzewnicy.
Moc 400W
P2210054 P2210052Wałki są bardzo poręczne i nie trzeba mieć jakichś nadzwyczajnych zdolności, żeby sobie je samemu nałożyć, nawet przy długich włosach. Nagrzewają się około 5 minut, a uwalniają ciepło przez jakieś 15 minut. W trakcie czekania można jeść śniadanie, pić kawę, czytać gazetę, cokolwiek. Nie przeszkadzają w żaden sposób. Zarówno spinki jak i klipsy bardzo dobrze trzymają wałki. Nagrzane wałki nie parzą nas w palce.
P2210061Ogólnie termoloków używa się na suche włosy.
Do uzyskania trwalszych loków, ja radziłabym we włosy wcześniej wetrzeć np. piankę, a później całość spryskać lakierem.
Termoloki tylko wyglądają skomplikowanie na początku. W rezultacie jest to bardzo fajne urządzenie, które przychodzi z pomocą, kiedy się spieszymy. Tak, na przygotowanie fryzury schodzi około 30 minut, z czego połowa to czekanie, które można wykorzystać na makijaż ;) A lokówką ja nie jestem w stanie zrobić sobie fryzury w 15 minut. Jednak trzeba tu zaznaczyć, że loki otrzymane lokówką są na pewno trwalsze no i raczej nie otrzymamy takiego naturalnego wyglądu. Chociaż loki z wałków też utrzymują się spokojnie przez cały dzień (oczywiście przy pomocy lakieru do włosów). Przy wałkach nie ma mowy o „baranich loczkach”. Ja chyba wolę taki naturalny efekt.
Ja swoje zakupiłam w UK w małym prywatnym sklepie ze sprzętem, gdzie cena była o połowę niższa niż np. w Argosie (to był sierpień 2011) i zapłaciłam za nie 18 funtów.
A tutaj moja ostatnio wykonana fryzura:
 P2210024A czy Wy macie już swoje termoloki? Lubicie ich używać?


Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • jak używac termoloków instrukcja
Back to top