Bellitkaa Blog

Lifestyle Uroda

O korektach nosa – operacja plastyczna czy korekta zabiegiem hialuronowym?

08/06/2016, Bellitkaa, 16 komentarzy

Już po samym temacie można się domyślić, że coś mnie tu gryzie. Jest taki temat, który od zawsze wraca do mnie jak bumerang. Nos. Korekta nosa. Operacja plastyczna. Górka, garb, zwij jak chcesz. I wiem, że jeśli Ty nie masz tego samego problemu to znasz na pewno kogoś, kto chętnie chciałby ulepszyć swój wygląd i właśnie zoperować centralną część swojej twarzy, czyli nos. Każdy, kto ma jakieś niedoskonałości w tym miejscu ma dwa wyjścia – albo całkowicie to zaakceptować albo szukać metody, by jakoś sobie z tym problemem poradzić.

Miło by było go nazwać noseczkiem, nosuniem czy nosiem , a nie tylko patrzeć na niego jak za karę i co jakiś czas zakładać nową świnkę skarbonkę z napisem „fundusz na nowy nos”. Zawsze wydawało mi się, że zabieg na nos jest dla mnie czymś bardzo nieosiągalnym, czymś na co mogą sobie pozwolić osoby bardzo zamężne, celebryci, osoby publiczne. Okazuje się, że jest inne rozwiązanie, że medycyna estetyczna rozwija się prężnie, dzięki czemu nowy nosek jest naprawdę w zasięgu każdego z nas. Każdego niezadowolonego, kto chciałby poczuć się w końcu dobrze ze samym sobą, ze swoim wyglądem. I wcale nie trzeba iść pod skalpel czy mieć worka z pieniędzmi wypchanego po same brzegi.

Istnieje coś takiego jak korekta nosa kwasem hialuronowym. Jeszcze do niedawna nie miałam o tym pojęcia, bo kwas hialuronowy bardziej kojarzy się wszystkim z wypełnianiem ust czy zmarszczek, a nie korektą nosa. Otóż taki zabieg jest świetnym rozwiązaniem, nad którym muszę tutaj otwarcie przyznać, mocno się zastanawiam.

13405281_1209336669090797_1190597402_o

Wygląda to tak, że zabieg trwa krótko (około pół godziny) i jest właściwie bezbolesny. Na samym początku nakładana jest maść znieczulająca, która niweluje ukłucia igłą, więc nic nie czujemy. Kiedy już specjalista ostrzyknie nos kwasem to przystępuje do wymodelowania i nadawania odpowiedniego kształtu. To jak zabawa plasteliną, tylko z nieco większą rozwagą i odpowiedzialnością.

Po zabiegu nie ma żadnej rekonwalescencji, może się zdarzyć obrzęk czy niewielkie zasinienie od igły, ale po kilku dniach nie ma po tym ani śladu. No a my możemy cieszyć się nowym, ładnym nosem od razu.

Dodatkowo takie zabieg jest bezpieczny, bo przecież kwas naturalnie występuje w naszym organizmie. To dlatego efekt utrzymuje się od roku do półtora, ponieważ po tym czasie kwas zaczyna się wchłaniać. Tym samym nie występuje też efekt szoku, że w ciągu jednej nocy mamy znowu swój „stary” nos. Po tym czasie możemy umówić się na kolejny zabieg. Czasem spotykam się z opiniami, że taka metoda jest nieopłacalna, bo operacja plastyczna jest wykonywana raz na całe życie, a zabieg kwasem hialuronowym trzeba co jakiś czas powtarzać. Osobiście uważam, że to właśnie ta druga opcja jest lepsza, ponieważ nasze rysy w ciągu życia się zmieniają. Ja sama zauważam, że moja twarz nie wygląda tak samo jak choćby 5 lat temu. I nie wiem co by było, gdybym wtedy poszła pod skalpel. Może mój nowy nos po tych pięciu latach już by wcale nie pasował do całej reszty twarzy? Tego nie wiem, ale właśnie to pytanie przemawia do mnie na korzyść zabiegu kwasem hialuronowym.

Najważniejsze w tym wszystkim to dobrać sobie odpowiedniego specjalistę, który ma doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. Należy pamiętać, że coś takiego kosztuje od 500 zł – w zależności od miasta, w którym ma być wykonany zabieg. Niech dla Was ten cennik dla korekty nosa kwasem hialuronowym będzie odnośnikiem: https://www.tourmedica.pl/kliniki/korekta-ksztaltu-nosa-kwasem-hialuronowym/ i nie dajcie sobie wmówić domorosłym specjalistom, że w domu i za „dwieście” będzie tak samo. Nie będzie, a to chodzi o Waszą twarz!

13389351_1209336675757463_1941361590_o

Na pewno zastanawiacie się po tym wszystkim, jakie efekty można uzyskać przy takim zabiegu. Najlepiej, jeśli same to ocenicie, a pod tym adresem znajduje się mnóstwo zdjęć przed i po: https://www.tourmedica.pl/zdjecia-przed-i-po/korekta-ksztaltu-nosa-kwasem-hialuronowym/.

Ja jestem pod wielkim wrażeniem.

Back to top