Bellitkaa Blog

Uroda

O ważniejszym z tych ważnych tematów – Kwiat Kobiecości

16/11/2012, Bellitkaa, 33 komentarze
Dzisiaj biorę na tapetę ważnę sprawę. Post może wydać się dla Was długi, ale zawiera mnóstwo informacji, o których nie możemy zapominać. Proszę, poczytajcie.
Zostałam poproszona o wsparcie, tak więc wspieram jak tylko mogę w tym, by świadomość się zwiększała, by badania były wykonywane regularnie, byśmy dbały o siebie i o swoją kobiecość.
RAK SZYJKI MACICY – brzmi jak wyrok, który niekoniecznie musi nim być!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dostałam mnóstwo materiałów na ten temat. Początkowo zastanawiałam się, co tutaj pokazać, ale doszłam do wniosku, że temat jest tak ważny, że pokażę wszystko co mam. Nigdy nie wiadomo kto trafi na mojego bloga i kto będzie chciał więcej poczytać.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ida Karpińska jest to założycielka stowarzyszenie „Kwiat Kobiecości”, to kobieta, która pomaga w zmaganiach z nowotworem raka szyjki macicy. O swojej chorobie dowiedziała się w 2003 roku i właśnie wtedy jej życie bardzo się zmieniło. Czytając wywiady z nią (np ten) można dostrzeć, jak silną jest kobietą. Nie poddała się, walczyła. Teraz pomaga innym i docenia jak ważny w naszym życiu jest czas.
Cytologia uratowała jej życie i to jest najlepszy powód, byśmy i my pamiętały o profilaktycznych badaniach.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Otrzymałam płytę DVD, na której znalazły się filmy wiążące się z tematyką raka szyjki macicy. Poniżej krótki opis filmów.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
5 POLEK DZIENNIE UMIERA NA RAKA SZYJKI MACICY. Przerażające dane.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Rak szyjki macicy wcześnie wykryty może być uleczalny, ale najpierw same musimy zatroszczyć się o profilaktykę i regularnie się badać. Mówiąć o regularności, mam tutaj na myśli raz na rok wykonywać badanie cytologiczne, które jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Nie wystarczy iść do lekarza raz na 10 lat.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Powyżej znajduje się kilka przydatnych informacji o czynnikach ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy oraz o tym, w jaki sposób należy przygotować się do badania cytologicznego. Warto poczytać.

„Czuję się zdrowa, ale chcę mieć pewność” – są to słowa którymi powinnyśmy się kierować. Rak niestety bywa bardzo podstępną chorobą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dziewczyny, tak wygląda szczoteczka cytologiczna, którą powinno zostać wykonane badanie. Nie żadna tam wymazówka. Ja od kilku lat odwiedzam bardzo regularnie specjalistów, ale nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką szczoteczką.
Jest ona gumowa, bardzo delikatna, elastyczna i co najważniejsze bezpieczna. Powinnyśmy właśnie nią mieć wykonywaną cytologię. Czas nam zwracać na to uwagę.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Z bliska wygląda to tak:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A teraz kopalnia wiedzy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Można się zaszczepić. I o tym powinny pamiętać tak naprawdę nasze mamy, kiedy miałyśmy trochę mniej lat, mianowicie 11-18 lat. A tak na prawdę, to szczepionki kierowane są szczególnie do dziewczyn, które nie zaczęły jeszcze współżyć.
Nie jest to jednak tak, że tylko takie osoby mogą się szczepić, bo zaszczepić się może KAŻDA Z NAS! Należy wcześniej wykonać test na obecność wirusa HPV i jeśli test wykaże, że go nie ma no to możemy się zaszczepić.

Pamiętajmy, że prezerwatywa nie chroni nas przez wirusem HPV.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
” Na świecie co dwie minuty jedna kobieta umiera z powodu raka szyjki macicy.”
„Każdego dnia aż 10 Polek słyszy diagnozę – „Ma Pani raka szyjki macicy”, umiera 5 z nich.”

„W skali globalnej rak szyjki macicy stanowi drugą pod względem częstości przyczynę zgonów w grupie kobiet 15 a 45 rokiem życia.”

„Szacuje się, że co roku dochodzi do 500 000 nowych zachorowań na raka szyjki macicy oraz 270 000 zgonów spowodowanych przez tę chorobę.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie pozwól, aby rak szyjki macicy dotknął Ciebie i Twoją rodzinę. Regularnie wykonuj cytologię.

Moja Droga Czytelniczko, zamiast spędzić kolejnych godzin w drogerii to idź do ginekologa i przebadaj się. Nie ma na co czekać.

Warto zagłębić się w tą sprawę, wchodząc choćby na stronę https://www.kwiatkobiecosci.pl/, gdzie prócz cennych informacji możemy poczytać o różnych organizowanych akcjach, bądź po prostu o szcześliwie zakończonych historiach kobiet, które żyją pośród nas.

Back to top