Bellitkaa Blog

Uroda

Szampon bezslesowy z olejkiem arganowym La Vitta

02/01/2013, Bellitkaa, 25 komentarzy
Nie wierzyłam, że kiedykolwiek polubię się z naturalnym szamponem. Ilekroć próbowałam to kończyło się wielką szopą, niemożnością rozczesania, przysłowiowym płaczem i wyrywaniem włosów. Już się poddałam, kiedy to padła propozycja testowania od zielonymagazyn.pl właśnie takiego naturalnego szamponu. W myślach przebiegło mi hasło, że to nie może się udać. I nawet nie wiecie jak ja się cieszę, że jednak się skusiłam!

Wybrałam sobie wersję do włosów farbowanych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Od producenta:
Całkowicie naturalny szampon, pozbawiony detergentów i innych substancji szkodliwych!
Detergenty SLES (sodium laureth sulfate) i SLS (sodium lauryl sulfate) powszechnie używane w szamponach do mycia włosów mają drażniące działanie na skórę głowy, co objawia się swędzeniem. Są agresyw­ne w działaniu na włosy i silnie je odtłuszczają. Zwłaszcza przy częstym myciu głowy włosy są szczególnie narażone na niszczące działanie SLES, SLS.
Specjalnie dla marki La VITTA opracowano wyjątkowy szampon bs=bs całkowicie wolny od wszystkich szkodliwych deter­gentów, parabenów i innych szkodliwych substancji. Szampon został wyproduko­wany w oparciu o krysta­licznie czystą wodę i naj­delikat­niejsze roślinne środki myjące – sulfoburszty­niany. Włosy umyte tym szamponem najczęściej nie wymagają już użycia odżywki, bowiem są nieznisz­czone i wyjątkowo gładkie. Zdecydowanie mniej się przetłuszczają i świetnie układają.
Szampon bezslesowy nie jest agresywny w stosunku do włosów, więc nie wymywa barwnika. Duże stężenie filtrów UVczyni ten szampon wyjątkowo skutecznym w ochronie włosów przed blaknięciem. Zawarty w szamponie olejek arganowydodatkowo regeneruje i wspomaga ochronę.
Sposób użycia: Szampon nanieść na mokre włosy, masować do uzyskania obfitej piany. Spłukać niezbyt gorącą wodą.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Szampon ma dosyć leistą konsystencję, ale nie wpływa to jakoś gorzej na użytkowanie. Do tego należy dołożyć zapach typowo dziecięcego szamponu i już możecie sobie go wyobrazić :)
Nieprawdopodobne, że ten produkt się u mnie sprawdza. Wydawało mi się, że moje włosy nie potrafią żyć bez slsów, a tutaj jak gdyby nigdy nic. Naprawdę dobrze się spisuje, nie pozostawia mi na włosach szopy, mogę spokojnie je rozczesać jak po każdym innym myciu. Wydajność też całkiem w normie, mimo moich obaw, że jak się nie będzie pienił no to będę musiała używać go w większej ilości. Wystarczył mi na miesiąc codziennego mycia, gdzie ja zawsze myję włosy dwa razy i dopiero wtedy nakładam odżywkę bądź maskę.
Używałam szamponu zarówno samego, jak i w połączeniu z odżywkami i maskami do włosów. W każdej kombinacji spisał się dobrze. Dobrze oczyszcza, choć włosy po nim też nie skrzypią.
Ja nie zauważyłam, żeby miał jakiś wpływ na kolor włosów, mimo że jest przeznaczony do farbowanych włosów. Szczerze mówiąc, tego to akurat nigdy nie widzę.
Z chęcią wrócę do tego szamponu, jeśli zapragnę znowu dać im chwilę wytchnienia od slsów. Fanki składowe na pewno będą zadowolone, zachęcam do zapoznania się.

Można go dostać: tutaj za 19zł

Back to top