Bellitkaa Blog

Uroda

Walka z przebarwieniami! Novaclear Whiten – kosmetyki do pielęgnacji twarzy

20/12/2018, Bellitkaa, 0 Comments

Przebarwienia czyli okropieństwo, które może być z nami o wiele za długo! Czym tak naprawdę są przebarwienia i jak się ich pozbyć? 

Są to ciemne plamy na skórze, które powstają w wyniku zaburzeń wytwarzania melaniny (barwnika skóry) w naskórku. Powstają najczęściej na twarzy, dłoniach, dekolcie.

Powstają w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce. Im dłużej i częściej przebywamy na słońcu, tym większe prawdopodobieństwo ich powstania. Dzieje się tak, gdy melanocyty, czyli komórki wytwarzające melaninę, działają nieprawidłowo. Do takich zmian przyczyniają się także inne czynniki.

Pozostałe czynniki, które wpływają na powstawanie zmian pigmentacyjnych na skórze, to także:

  • wiek,
  • wahania hormonalne, spowodowane in.: ciążą, okresem menopauzy,
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
  • nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy, jajników i nadnerczy,
  • trądzik,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry.

Jak się pozbyć przebarwień? 

Na pewno warto skonsultować swój problem z dermatologiem i upewnić się, że powstałe przebarwienia nie są spowodowane niedomaganiami zdrowotnymi. Jeżeli już ustalimy ich podłoże należy wybrać jeden ze sposobów radzenia sobie z nimi. Istnieje wiele możliwości, jedne są bardziej, inne mniej skuteczne. W zależności od głębokości i charakteru przebarwień warto skorzystać z dermokosmetyków, a w poważniejszych przypadkach pomocy lekarza specjalisty. Jeżeli zdecydujesz się na kosmetyki, szukaj takich, które w swoim składzie mają: witaminę C, kwas glikolowy, alfa arbutynę, kwas azelainowy czy tetrapeptyd.

Walka z przebarwieniami w domu – Novaclear Whiten? 

Polska firma kosmetyczna stworzyła nową linię dermokosmetyków przeznaczoną do walki z przebarwieniami różnego pochodzenia NovaClear WHITEN. Składniki zawarte w formułach działają na trzech poziomach:

  1. Rozjaśniają istniejące przebarwienia
  2. Zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień
  3. Anti-Aging spowalniają procesy starzenia

Seria dermokosmetyków WHITEN to 5 produktów, które:

OczyszczająŻel do mycia twarzy usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Dzięki zawartości Alfa Arbutyny i witaminy C już w początkowej fazie rozświetla skórę, przygotowując ją do kolejnego etapu pielęgnacji.

Pielęgnują ciałoBalsam do ciała z kwasem glikolowym, rozpuszcza zrogowaciały naskórek przygotowując skórę do lepszego działania składników redukujących przebarwienia na ciele.

Pielęgnują twarzKrem SPF 50+ na dzień chroni skórę przed promieniowaniem UVA / UVB, które jest główną przyczyną powstawania przebarwień. Skoncentrowane serum dzięki zawartości składników aktywnych wzmacnia efekt wybielania rozświetlania i działa przeciwzmarszczkowo. Krem na noc ze składnikami aktywnymi walczy z przebarwieniami i jednocześnie spowalnia procesy starzenia się skóry.

www.novaclear.eu

FB: https://www.facebook.com/NovaClear/

IG: @novaclear_eu


Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • https://www bellitkaa com/novaclear-whiten/

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.