Bellitkaa Blog

Uroda

Szampony w kostce Lush: ‚Karma Komba’ i ‚Jason and the Argan Oil’

07/12/2015, Bellitkaa, 19 komentarzy

Dzisiaj będzie o szamponach, ale nie byle jakich! Szampony w kostce marki Lush zagościły u mnie na dobre od kilku lat, ale zdaje się, że nigdy o nich nie wspominałam. A jest o czym opowiadać! Kiedy miałam kilka lat temu duży problem z przetłuszczającymi się włosami, jakaś dobra dusza poleciła mi udać się do Lusha. Kupiłam wtedy szampon Big oraz kilka szamponów w kostce. No i wtedy się zaczęło!

Wtedy te szampony (ale nie wszystkie!) bardzo mi pomogły i ustabilizowały sytuację. Dzięki tym dobrym rezultatom postanowiłam, że zawsze będę mieć jakiś w łazience.

Na dzień dzisiejszy używam ich sporadycznie, ale jednak stale. Mam też swoje typy, które stale kupuje, bo jak zawsze szampon szamponowi nierówny. Niestety, mam tendencję do przetłuszczania się włosów u nasady głowy – szczególnie wtedy kiedy zaczyna mi być widać odrost- no i muszę nieco ich pilnować, bym nie doprowadziła do stanu, kiedy to jedynym słusznym myciem włosów jest codziennie rano – tuż przed samym wyjściem. Tak niestety miałam te kilka lat temu. Teraz jestem już nieco mądrzejsza i wiem trochę lepiej jak współgrać z włosami i dyktować im mój plan dnia, a nie na odwrót.

Szampony w kostce Lush

Ja swoje ostatnie dwa egzemplarze kupiłam 7 marca, tak jak widać na naklejce. Bardzo fajna sprawa z tymi datami, bo zawsze wiadomo, czy produkt się zbliża ku przeterminowaniu. Nawet jak przełożę szampon do metalowego opakowania to staram się tę naklejkę przekleić właśnie na spód opakowania, żebym miała jasność za jakiś czas. Wiecie, czas leci szybko, bez tej daty celowałabym, że kupiłam je gdzieś w maju!

Koniec tego gadania, przechodząc do rzeczy muszę stwierdzić że:

 • różowy szampon podobał mi się wizualnie bardziej (wiadomo!),
 • ale to zielony lubię mocniej.

Najpierw opowiem troszkę o różowym pięknisiu Jason and the Argan Oil.

Pięknie pachnie, trochę olejkiem arganowym, trochę kwiatami. Kiedy go używam to najchętniej nie nakładałabym już nic więcej na włosy, ale niestety nie jest to raczej możliwe. Z tymi szamponami Lush zawsze trzeba użyć odżywki, aby móc te włosy jakoś rozczesać. Nie wiem czy to wina mojego egzemplarza czy wszystkie tak mają, ale ta kostka (jako jedyna) trochę mi się kruszy. Kiedy zostawię ją wilgotną do wyschnięcia to też później muszę uważać, by mi nie odpadł kawałek od spodu. Traktuję to jako minus kostki, dlatego że nawet podczas mycia trzeba uważać, by za dużo nie stracić podczas „mydlenia” włosów. Jest to kosmetyk o umiarkowanym, jak na Lush, działaniu oczyszczającym. Włosy po użyciu tego szamponu skrzypią, ale nie aż tak jak w przypadku innych kostek. Są lekkie, świeże i dobrze oczyszczone na dłuższy niż normalnie czas.

Szampony w kostce Lush

Karma Komba to właściwie mój ulubieniec. Miałam go już ze 3 razy i na pewno przy następnych zakupach w Lush też się na niego zdecyduję. Dlaczego?

Otóż jest jednym z najbardziej oczyszczających szamponów, jakie kiedykolwiek miałam, a przy tym nie niszczy mi tak włosów. Jego zielony kolor może odwzorować zapach – to roślinna, miła dla nosa woń, która utrzymuje się na włosach, jeśli nie użyjemy żadnej odżywki. Jednak niestety jeśli nie odżywimy od razu tych włosów to prawdopodobnie będziemy miały wielki problem z ich rozczesaniem. Ja raczej tak nie robię, bo po kilku razach wyrwałabym sobie wszystkie włosy. Jednak ten szampon jest dla mnie zbawieniem. Używam go tak raz na 1,5 czy 2 tygodnie i świetnie reguluje mi tłuszczenie się włosów, wymywa te wszystkie odżywki/oleje/sera nakładane przy poprzednich myciach. Do tego jest zbity i łatwo się go używa. Świetna piana, łatwa współpraca i w miarę dobra cena, która przekłada się na wydajność kosmetyku.

Szampony w kostce LushWiem, że w Polsce nie ma i niestety nie zanosi się, że będzie otworzony Lush, ale jeśli tylko będziecie miały możliwość zakupu tych produktów to polecam spróbować. Teraz wiele osób będzie wracać do Polski na święta, więc może warto się do kogoś z UK ładnie uśmiechnąć? Ja zapewniam, że te szampony to całkowicie nowe wrażenia i kosmetyki warte uwagi.

Szampony w kostce Lush


Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
 • szampon w kostce lush
 • szampon w kostce
 • LUSH szampon w kostce
 • szampony w kostce dla meszczyzn
 • camomile shampoo lush
 • szampon w kostce amazon
 • szampon w kostce niska cena
 • szampon w kostce rossmann
 • szapon w kostce
Back to top