Bellitkaa Blog

Uroda

Real Techniques – pędzle do pudru i różu Samanthy Chapman

19/06/2012, Bellitkaa, 28 komentarzy
Daaaawno temu chwaliłam się, że i ja uległam i zakupiłam „muszemieciowe” pędzle. Naczytałam się, nasłuchałam, naoglądałam to teraz i ja powiem co o tym wszystkim myślę. W moich zbiorach pojawiły się dwie sztuki pędzli od Samanty Chapman, znanej przeważnie wszystkim tutaj zgromadzonym z kanału Pixiewoo. Otóż wpadła na pomysł zrobienia takich pędzli, jakie ona sama by chciała mieć. No i co? No i zrobiła nam wszystkim dobrze! ;)
P5170027
Ja i tak ostrożnie podeszłam do tematu, kupiłam dwa pędzle, jeden do pudru i jeden do różu. Pomyślałam, że jak się sprawdzą to dokupię resztę, a nie będę od razu tak szaleć ;)
P5170028
 Wymiary:
– długość trzonka: 12,8 cm,
– długość włosia w najdłuższym punkcie – 5 cm,
– szerokość włosia przy skuwce 3 cm.
Pędzel do różu kosztuje w okolicach 10,99 funta. Pędzel służy do precyzyjnego konturowania lub nakładania pudru. Pędzel został wykonany z syntetycznego włosia dwukolorowego TAKLON, które przycięto w odpowiednim kształcie (‚jajeczko’) i długości (wycieniowane). Włosie ma także doskonałą sprężystość i miękkość, nie wypada. Trzonek pędzla na końcu posiada wygodne, antypoślizgowe tworzywo, dzięki któremu można go postawić i efektownie zaprezentować. Skuwka jest okrągła, a pędzel wyprofilowany, dzięki czemu nie wyślizguje się z dłoni. Z jego pomocą doskonale podkreślisz policzki nie pozostawiając nieestetycznych smug czy plam. Włosie idealnie rozkłada się podczas aplikacji kosmetyków. Pędzel jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i otarcia. Jest bardzo elegancki i poręczny, w kolorze czarno – różowym.
 Wymiary:
– długość trzonka: 12.8 cm,
– długość włosia w najdłuższym punkcie 5 cm
– średnica włosia przy skuwce 2 cm.
Początkowo myślałam, że ciężko mi będzie nałożyć róż tym pędzlem. Sama nie wiem dlaczego przyszło mi to w ogóle do głowy, bo pędzel stał się moim ulubieńcem.Pędzel nabiera odpowiednią ilość kosmetyku, dzięki czemu nic nam się tam nie marnuje, można ładnie stopniować efekt na buzi.
Proszę zwrócić uwagę w jej tutorialu, jak włosie tego pędzla się wygina i układa. Inaczej nie jestem w stanie Wam przekazać jego elastyczności, miękkości itd. To po prostu widać gołym okiem. Tak samo miękki jest pędzel do pudru i podejrzewam, że inne też są takie przyjemne.
P5170029
Moje MACzki poszły chwilowo w odstawkę. Oczywiście kocham je nadal i nie oddam nikomu, ale pokochałam również i te pędzle zaprojektowane przez Sam.
P5170033 P5170035
P5170036
Pędzel do pudru
P5170038
Pędzel do różu
P5170040
Pędzle naprawdę spisują się świetnie. Włosie mi z nich nie leci, łatwo się czyszczą i krótko schną. Wyglądają całkiem przyzwoicie, można je sobie postawić. Bardzo dobrze leżą w dłoni, łatwo się nimi operuje. To najbardziej miękkie pędzle z jakimi się spotkałam do tej pory. Jest to ważne, bo jednak ja makijaż wykonuję codziennie i chcę, żeby była to jak najbardziej przyjemna czynność. Wad nie widzę. Polecam je każdemu, mój romans z nimi trwa nadal i nie zanosi się na to, by się szybko skończył ;) Mam ochotę na więcej i nakupię już niebawem, na wakacjach, jak będę w UK :D
P5170043
 Samantha ustawiła wysoko poprzeczkę, co tu dużo mówić.
Pędzle można kupić w UK, bądź sprowadzić od xbebe18 z USA, kupić na alledrogeria.pl, ladymakeup.pl czy innych drogeriach internetowych, o których pewnie pojęcia nie mam ;)
Macie już swoje egzemplarze? :D


Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • real techniques do pudru
Back to top