Bellitkaa Blog

Lifestyle

Kolorowanka Niezwykła Polska – wyjątkowa pamiątka + KONKURS!

20/07/2016, Bellitkaa, 18 komentarzy
kolorowanka niezwykla polska jako piękna pamiątka

W dniu dzisiejszym swoją premierę ma kolorowanka Niezwykła Polska. Jest to pierwsza dwujęzyczna kolorowanka, która może stać się wspaniałą wersją pamiątki z Polski dla obcokrajowców. Mam też dla Was niespodziankę, wytrwajcie ze mną do samego końca!

Kolorowanka Niezwykła Polska

Zatrzymaj się na Rynku Jeżyckim w Poznaniu, wypij kawę na krakowskim Kazimierzu, zajrzyj do malowniczego Miasta Tkaczy w Zgierzu i poznaj historię osady obronnej w Biskupinie. Wejdź na Śnieżkę, odpocznij w bieszczadzkiej Chatce Puchatka, załóż tradycyjny strój łowicki i podejrzyj żubra w Puszczy Białowieskiej. Poznaj kultowy bar Siekierezada w Cisnej oraz nowoczesne Muzeum Słoików w Warszawie, poimprezuj na Przystanku Woodstock i… zrelaksuj się na jednej z nadbałtyckich plaż.

 

Wydanie – co znajdziemy w środku?

Wydawnictwo SQN wydało kolorowankę w formacie 23*27cm liczącą 96 stron, na których znajduje się aż 80 różnych obrazów do pokolorowania. Na końcu znajdziemy opis do każdego miejsca w dwóch językach – polskim oraz angielskim. Krótkie historie dają zarys co każdy obrazek przedstawia. Niektóre z nich to totalne nowości również dla mnie, Muzeum Słoików Świata totalnie mnie zaskoczyło swoim istnieniem! Na samym końcu znajdują się też podpowiedzi kolorowania. Można z nich skorzystać, jeśli się nie ma pomysłu na daną kolorowankę. Ja czasem lubię podejrzeć jak dany obraz może wyglądać, ale świetnie koloruje mi się również „z głowy”. Lubię ufać swojej wyobraźni, dlatego na pierwszy rzut do pokolorowania wybrałam sobie obrazek z Przystankiem Woodstock, aby móc poszaleć kolorami. Akurat tutaj szaleństwo jest wskazane!

Obrazki są bardzo zróżnicowane – od kościołów, przez piękną przyrodę i miejsca widokowe czy pomniki aż po same bociany, pociągi i samochody. Nie sposób się szybko nudzić. Papier nie jest idealnie biały, ale nie zmienia nam kolorów. Jest też dość gruby, żadne mazaki mi nie przebiły na drugą stronę, co często jest problemem. Dzięki swojemu rozmiarowi mieści się w klasycznych podstawkach do malowania. Ja takiej używam, dlatego to dość ważne dla mnie.

Kolorowankę Niezwykła Polska można kupić tutaj, a jej koszt to 24,90 zł. Można tam też podejrzeć więcej obrazków ze środka.

Kolorowanka Niezwykla Polska czyli idealna pamiątka z wakacji w Polsce.

kolorowanka-niezwykla-polska-srodek

kolorowanka-niezwykla-polska-idea

kolorowanka niezwykla polska czy warto ją kupić?

kolorowanka-niezwykla-polska-zdjecia

kolorowanka-niezwykla-polska-incredible-poland

kolorowanka-niezwykla-polska-miejsca

kolorowanka niezwykla polska jak wyglada w srodku?

kolorowanka-niezwykla-polska-opisy

kolorowanka-niezwykla-polska-podpowiedzi

kolorowanka-niezwykla-polska-jako-pamiatka

kolorowanka niezwykla polskakolorowanka niezwykla polska pokolorowane obrazki

kolorowanka-niezwykla-polska-gdzie-kupic

kolorowanka-niezwykla-polska-cena

kolorowanka-niezwykla-polska-pokolorowana

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie.
Stanisław Jachowicz

 

A na koniec mam dla Was KONKURS!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa SQN do rozdania mam 2 egzemplarze kolorowanki „Niezwykła Polska”. Konkurs organizuję równolegle na blogu, jak i na moim FanPage’u na Facebook’u. Aby nikt nie był pokrzywdzony to jedna kolorowanka poleci do osoby, która zostawi komentarz na blogu, a druga do tej z Facebooka.

Jeśli zatem chcesz wziąć udział w konkursie to zostaw mi proszę komentarz, w którym polecisz mi jakieś zwykłe-niezwykłe miejsce do odwiedzenia w Polsce :) Możesz wkleić jego zdjęcie czy polecić ten konkurs znajomym, ale nie jest to warunek konieczny. Po prostu chętnie pooglądam piękne miejsca!

Konkurs trwa dwa tygodnie, do 3-go sierpnia. Później w ciągu tygodnia pod tym postem oraz na FanPage’u ogłoszę wyniki!

Powodzenia!

WYNIKI!

Kolorowanki zgarniają Agnieszka Przystupa, która zgłosiła się na Facebooku oraz BecomingBeauty, która skomentowała na blogu. Dziewczyny, podajcie mi proszę swoje adresy do 5 dni!

13724010_1287133067993410_5248049540321548074_o

 

 • kurde ta kolorowanka to naprawdę niesamowity pomysł ;)) ja z chęcią o nią zawalcze dlatego nie będąc oryginalna polecam Ci Zakopane, dla mnie tam każde miejsce jest cudowne <3, kaziemiesz dolny i góra trzech krzyży – widoki są cudowne !! no i zapraszam Cię do mojego Niska na najpyszniejsze lody świata! ;D o ;D

  • Do Zakopanego to już jadę ze 3 lata i dojechać nie mogę. A przecież blisko mam! ;)

  • Psssssst! Gratulacje!

 • Genialne! Do tej pory takiej nie widziałam, ale pomysł przegenialny :)

 • Kister

  Polecam okolice Augustowa i Kanał Augustowski – m.in. dwustopniową śluzę Paniewo. Wrażenia stojąc na górze i śluzując się niezapomniane :D http://4.bp.blogspot.com/…/8VX_rFp-yDw/s1600/IMG_0224.JPG

 • Elżbieta

  Mazury – Kolonia Rybacka <3

 • Świetny pomysł na taką pamiątkę czy prezent! Zawiozłabym np mojej cioci i kuzynce mieszkającym we Włoszech, na pewno sprawiłaby im radość :)

  A u mnie też konkurs, także zapraszam do udziału :)

 • Vestito

  Naprawdę chciałabym być w stanie wybrać jedno miejsce warte odwiedzenia w Legnicy. Oczywiście, jeśli tak samo rozumiemy termin „miejsce”. Naprawdę chciałabym móc wrzucić zdjęcie wybranego miejsca w Legnicy, lecz nie jest to możliwe. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Nie potrafię być tak okrutna dla wielu miejsc w Legnicy i wybierać spośród nich to najlepsze.
  Zapraszam Cię do Legnicy.
  Dla wielu z nas może się wydawać, że jest to zwykłe miasto. Miasto jakich wielu, z zabytkowymi budynkami, wieloma pomnikami, dużym parkiem. Jednak dla mnie jest to miasto niezwykłe. Niezwykłe, ponieważ niesamowicie piękne, wzniosłe budynki należące niegdyś do Niemców. Budynki pełniące wtedy ważne funkcje, posiadające ogromną historię, obecnie są budynkami, w których mieszkają ludzie, funkcjonują sklepy. Niezwykłe miejsce, stało się zwykłym miejscem. Jednak wciąż wybija się na tle nowoczesności swoją dostojnością i pięknem.
  Gdy przyjedziesz do Legnicy nie będziesz mogła oderwać wzroku od budynków. Może i są ukryte, może i są zniszczone, ale będąc wrażliwym na piękno na pewno nie przejdzie się obojętnie obok nich.
  Zapraszam także do parku. Do parku, w którym w okresie międzywojennym, odbyła się I Ogólnoniemiecka Wystawa Ogrodnicza. Do parku, który w upalne dni chłodził mieszkańców, a późną jesienią pozwolał na chwilę zadumy, przemyśleń. Do parku, który podzielony jest na część typową dla ogrodu francuskiego i typową dla ogrodu angielskiego. Do parku, w którym znajdziesz budynki Parku Letniego, Palmiarni. W końcu do parku, który choć w 2009 roku ucierpiał w wyniku silnego wiatru prostoliniowego, dalej jest niesamowity.
  Zapraszam do Legnicy.

 • Kasia Krz

  Polecam miejsce na końcu Polski, a dokładnie na granicy Polski i Słowacji – Pieniny i okolice. W sezonie turystycznym tętniące życiem miasteczka np. Krościenko, Szczawnica, Czorsztyn, poza sezonem zmieniają się w ciche i spokojne osady. Dla pożądających aktywności: szlaki górskie, spływ Dunajcem, a także mnóstwo tras rowerowych (także na Słowację), zimą stoki narciarskie i szlaki na biegówki. Dla leniuszków ścieżki spacerowe, piękne widoki. W bliskich bacówkach można spróbować prawdziwych oscypków i żentycy. Wystarczy kilkanaście minut podróży minut, aby dotrzeć do spokojnych okolicznych wiosek, gdzie życie płynie tak samo jak kilkadziesiąt lat temu. Nie można ominąć też Jeziora Czorsztyńskiego nad którym królują zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Ciekawa jestem, czy któryś z tych zabytków został uwzględniony w kolorowance?

 • Kasia Krz

  spiskie widoki

 • paulina balcerzak

  Podobała mi się kolorowanka ze 100 najpiękniejszymi miejscami na świecie, więc ta też powinna być równie dobra :D

 • Zuzanna

  Cała Polska jest piękna. Mnie szczególne urzekają mazury i widok zachodu słońca nad jeziorem.. Bajka :D

 • Limonette

  Gdy człowiek ma ochotę oderwać się od szumu miejskiej dżungli, jedzie w Bieszczady.
  Gdy człowiek chce przeżyć prawdziwą przygodę w dzikich, pozostawionych samym sobie, lasach, jedzie w Bieszczady.
  Gdy człowiek pragnie poczuć zjednoczenie z żywą, nienaruszoną naturą, jedzie w Bieszczady.

  Warto nadmienić, że Bieszczady to przede wszystkim niesamowite widoki – niezależnie od tego, czy znajdujesz się bliżej nieba, czy też bliżej ziemi. Każda perspektywa tych terenów zachwyca i przyciąga, by zostać jak najdłużej.

  Poniższe zdjęcia prezentują Połoninę Wetlińską, będąca wspaniałym celem podróży z jeszcze jednego powodu: daje na szczycie możliwość spaceru wzdłuż zarośniętych wszystkimi odcieniami zieleni, zboczy, podczas którego nie tak trudno sięgnąć chmur. :)

 • Agata Woźniak

  Miejsce, które może w Polsce być wszędzie- mijane codziennie w drodze do pracy a jednak nieznane, nieodkryte i choć bliskie to tak dalekie- to akurat okolica Bydgoszczy.

 • Toja

  Dwa super miejsca nad morzem: KANAŁ JAMNEŃSKI łączący jezioro Jamno i Bałtyk, przy którym ma powstać 40-hektarowe Dune CIty w Mielnie. Projekt został ogłoszony najlepszym projektem architektonicznym świata (patrz: http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/a/dune-city-w-mielnie-najlepszym-projektem-architektonicznym-swiata,9751982/ ) oraz PROMENADA W SARBINOWIE, długa na ponad kilometr, szeroka tak, aby swobodnie mogły minąć się dwie karetki. Głównym celem wybudowania tej promenady było uchronienie miejscowości przed niszczącą działalnością morza, bo fale morskie zalewały ląd a woda wdzierała się do domów. Przy okazji ona służy mieszkańcom i turystom jako genialne miejsce do spacerowania, a jest na tyle wygodna, że można swobodnie pojeździć na rolkach podziwiając fale i słońce.

 • Wiktoria

  Ciężko wybrać jedno miejsce… Dla fanów fantastyki i Harrego Pottera polecam malutką restaurację ,,Dziórawy kocioł” w Krakowie w klimatach J.K. Rowling :D miotły na ścianach, kominek, pociąg na ścianie, obecne wszędzie zaklęcia, najlepszy sok z dyni, ,,bezgłowy Sir Nick” i wiele wiele innych ukryte przy ulicy Grodzkiej. A drugim miejscem jest piękny zamek w Mosznej przypominający Hogwart :D W restauracji byłam już kilkakrotnie a do Moszną planuję odwiedzić jeszcze w sierpniu <3
  W mojej okolicy również znajduje się kilka obiektów wartych odwiedzenia :) m. in. Park miniatur i Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, Ośrodek ,, Czarny groń" w Rzykach Praciakach, Hotel & SPA Kocierz… Zachęcam do przejrzenia tych miejsc :) Niedaleko centrum Zielonej Góry, w dzielnicy Przylep można poczuć trochę adrenaliny lecąc szybowcem (miałam już taką przyjemność :D), paralotnią, skacząc ze spadochronem itp na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Znajduje się tam również stadnina koni i bardzo przyjemny hotel. Później można wybrać się na wycieczkę np do Palmiarni w Zielonej Górze i do aquaparku. Wiele jest takich cudownych miejsc w naszym kraju <3

 • do

  odwiedź niezwykłe MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W BISKUPINIE

 • Beata B

  Polecam nadmorską, polską miejscowość- Świnoujście, gdzie zapomina się o całym świecie i troskach. Żyje się tam tylko chwilą, każdym dniem z osobna, bo w końcu trzeba chwytać każdy moment! Będąc na plaży możemy spoglądać na piękne wschody i zachody słońca. Możemy je „chwycić” i iść prosto w stronę słońca.

Back to top